* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 6 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи та методи монтажу особливо складних сталевих та залізобетонних конструкцій; методи вивіряння монтажних робіт, контролю за ходом їх виконання; вимоги до якості та точності робіт; способи запобігання виникненню порушень процесу монтажу, особливо під час виставлення піднятих конструкцій у проектне положення; робочу документацію щодо виконання проекту виробництва робіт та креслення; правила усунення несправностей інструменту; правила експлуатації вантажопідіймальних кранів і механізмів та керування ними; правила використання сигналів і порядок їх застосування під час взаємодії з машиністами вантажопідіймальних механізмів; правила виконання складних такелажних робіт; правила роботи на риштуванні, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж особливо складних, великогабаритних і важких сталевих та залізобетонних конструкцій з використанням кранів великої вантажопідйомності. Застосовує засоби підвищення вантажопідйомності, методи монтажу: повороту навколо нижнього шарніру, двома кранами з ковзанням нижньої частини з пересуванням кранів; із застосуванням спеціальних гідропідйомників великої вантажопідйомності, перервного піднімання окремих конструкцій, нарощування чи підрощування, а також методами, які потребують підвищеної точності та обережності.

Приклади робіт
Монтаж конструкцій галерей, етажерок та майданчиків обслуговування устаткування, укрупнювальне складання сталевих кроквяних та підкроквяних ферм, колон, панелей покрівлі. Улаштовування залізобетонних сходів на від-косах на висоті насипу або глибині виїмки до 12 м. Укрупнювальне складання та монтаж блоків покриття. Монтаж арматури з окремих стрижнів із розмічанням розставлень згідно з кресленнями в плитних основах, безбалкових і ребристих перекриттях, сходових маршах тощо. Укрупнювальне збирання складальних балок залізобетонних прогонових споруд довжиною до 42 м. Монтаж сталевих колон масою до 15 т. Здійснення контролю за процесом монтажу та остаточним вивірянням змонтованих конструкцій галерей, етажерок, ферм, колон тощо.