Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту устаткування розподільних пристроїв 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: елементарні знання про призначення і будову устаткування розподільних пристроїв, трансформаторів силових зварювальних і вимірювальних, низьковольтних і високовольтних вводів, принцип роботи устаткування; про небезпеку електричного струму і наближення до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою; призначення і будову слюсарного, монтерського і вимірювального інструменту, пристроїв і захисних засобів, елементарні знання з матеріалознавства; прийоми робіт і послідовність операцій під час технічного огляду й ремонту устаткування розподільних пристроїв, під час розбирання, складання і армування вводів силових і вимірювальних трансформаторів; прості прийоми такелажних робіт; загальні вимоги до вантажопідйомних механізмів, сигналізацію для роботи з кранами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує допоміжні роботи під час ремонту і технічного огляду устаткування розподільних пристроїв станцій і підстанцій, трансформаторів і вводів. Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності). Виготовляє прості металеві і ізоляційні конструкції. Очищає, промиває і протирає демонтовані і складальні деталі устаткування, чистить контакти і контактні поверхні. Бере участь у проведенні необхідних вимірювань, випробувань і знятті характеристик устаткування і систем. Подає на робоче місце, готує до роботи і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої і матеріали. Зачищає поверхні для лудіння і паяння, виконує малярні і теслярські роботи, нескладні такелажні роботи, пов'язані з переміщенням окремих деталей і вузлів. Під керівництвом електрослюсаря вищої кваліфікації розбирає, ремонтує і складає устаткування розподільних пристроїв напругою до 10 кВ, вводів напругою до 35 кВ, масляні і сухі силові трансформатори потужністю до 1000 кВА, напругою до 10 кВ зі зміною обмоток, а також виконує нескладні такелажні роботи.

Приклади робіт
Баки трансформаторів ТД-1000/10, ТМ-1000/10 - огляд, очищення від забруднень і промивання трансформаторним маслом. Вимикачі масляні напругою 10 кВ з електромагнітними, пневматичними або пружинними приводами - огляд, очищення прохідних ізоляторів, зливання масла, промивання і чищення дугогасильних камер. Вводи - заміна струмоведучого штиря з висвердлюванням, пропаюванням, армуванням і пофарбуванням армівки маслостійкою емаллю. Ізолятори опорні - армування. Ізолятори двоклемні ФС-4 - перемонтаж. Ізолятори фарфорові вводів до 10 кВ для силових трансформаторів ТМ-1000/10 - армування у фланець і ковпачок. Компресори - очищення оболонки від накипу і промивання охолоджувачів. Металоконструкції - чищення. Прокладки нескладної конфігурації - вирубування і обробка. Роз'єднувачі - очищення і змащування шарнірів. Трансформатори I - II габаритів - виготовлення ущільнень. Фільтри термосифонні на трансформаторах - зняття і установлення.