Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Маляр 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи маляром 3 розряду –не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь; способи приготування фарбувальних сумішей для виконання малярних робіт; будову та правила експлуатації машин, механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт (крім агрегатів високого тиску); будову та принцип дії шпалерорізальних машин; будову та правила експлуатації пересувних малярних станцій, розчинонасосів; вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних, шпалерних, штукатурних робіт; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила роботи на підмостках та драбинах; правила дотримання вимог з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.

Приклади робіт
Шпаклювання, профілювання та ґрунтування поверхонь механізованим інструментом. Фарбування поверхонь пензлями, валиками, ручними фарбопультами. Витягання фільонок без підтушовування. Фарбування за трафаретом в один тон. Приготування ґрунтувальних, фарбувальних сумішей, емульсій та паст за готовим складом. Обклеювання поверхонь стін шпалерами простими та цупкими або тканинами. Заміна шпалер, що наклеєні внапусток. Фарбування поверхонь олійними та водоемульсійними фарбами. Фарбування скла олійною фарбою. Виведення плям на обклеєних поверхнях. Обрізання крайки шпалер на шпалерорізальній машині. Пакетне розкроювання шпалер на верстаті. Ґрунтування стиків та фарбування перил, прогонових споруд, ферм, балок мостів та шляхопроводів. Очищання елементів від бруду, іржі або старої фарби. Розчищання швів між плитами збірного залізобетонного перекриття, стіновими панелями. Механізоване нанесення фарби на обштукатурені поверхні.