Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Ізолювальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення та правила застосування простих вимірювальних інструментів; найменування та типи деталей і виробів, які ізолює; основи знань з електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ізолює кабельним та телефонним папером, лавсановою та бавовняною стрічками секції, котушки, деталі та вироби. Знімає тимчасову ізоляцію з секцій та котушок після компаундування, просочування та обпресування. Прокладає міжвиткову ізоляцію. Встановлює скріплювальні бандажі на котушки з укладанням ізоляційних рамок та прокладень. Ізолює відводи та пази. Виготовляє та ізолює екранувальні витки. Ізолює металеві деталі з запіканням без обпресування та з наступним обрізанням ізоляції. Ізолює міжсекційні з'єднання у котушках апаратів.

Приклади робіт
Машини середні постійного та змінного струму - підготовка осердя до обмотування. Пакети статора електричних машин - ізолювання торцевих частин. Прутки та смуга - ізолювання кіперною стрічкою з покриттям лаком. Трансформатори тороїдні - ізолювання. Циліндри з бакелізованого паперу - виготовлення. Шини силового електроланцюга - ізолювання кіперною та тафтяною стрічкою.