Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Дорожній робітник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи дорожнім робітником 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості дорожньо-будівних матеріалів; правила улаштування та ремонту ґрунтових і ґрунтових поліпшених доріг, тротуарів та основ під асфальтобетонні та цементно-бетонні покриття; правила користування механізованим інструментом, що застосовується в процесі будівництва та під час ремонту доріг; прийоми розбирання й обрізання покриття та основ за допомогою механізованих інструментів; способи ліквідації наслідків руйнувань та відновлення дорожнього покриття; прийоми підготовки основи під рейкоформи під час будівництва цементно-бетонних доріг; основи будови дренажів. Під час виконання робіт з розмічання дорожнього покриття автомобільних доріг: види дорожньої розмітки та правила її нанесення вручну; правила виконання робіт на дорогах без закривання автомобільного руху; правила захисту робочих місць під час виконання робіт; основні властивості лакофарбових матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час будівництва та ремонту автомобільних доріг, штучних споруд на них та тротуарів.

Приклади робіт
Улаштовування та профілювання під укочування за маяками, маячними рейками, шаблонами дорожніх основ з піску, піску-цементу, гравію, щебеню. Профілювання ґрунтових та ґрунтових поліпшених доріг. Установлювання дорожніх знаків. Улаштовування та ремонт дренажів. Ямковий ремонт ґрунтових поліпшених доріг, гравійного, щебеневого покриття, а також ремонт ґрунтових доріг окремими картами. Розбирання дорожнього покриття та основ за допомогою механізованих інструментів. Улаштовування та ремонт обдернування у клітинку. Улаштовування основ під укладання бортового каменю. Улаштовування та відновлення кюветів, водовідвідних та нагірних канав з додержанням поздовжніх уклонів та поперечних профілів. Під час виконання робіт з розмічання дорожнього покриття автомобільних доріг: визначення контрольних точок для наступного нанесення ліній розмічання машинним способом; нанесення ліній пішохідного переходу вручну за допомогою шаблону; установлювання та знімання захисних засобів та конусів; виконання робіт із застосуванням лакофарбових матеріалів.