Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Дорожній робітник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи дорожнім робітником 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до якості матеріалів, що застосовуються для улаштування та ремонту доріг; правила бетонування у зимовий період та способи підігрівання бетону; правила будівництва та експлуатації дорожньго покриття, штучних споруд та обстановки дороги. Під час виконання робіт з розмічання дорожнього покриття автомобільних доріг: вимоги до якості матеріалів, які застосовуються під час розмічання; види горизонтального та вертикального розмічань, порядок їх нанесення; правила та способи нанесення розмічань пістолетом-розпилювачем із застосуванням трафаретів; норми витрачання розмічальних матеріалів; вимоги до якості робіт; правила розмічання; правила виконання робіт в умовах часткового закривання та без закривання автомобільного руху.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг, штучних споруд на них та тротуарів.

Приклади робіт
Улаштовування та профілювання покриття зі щебеню та гравію вручну за маяками, маяковими рейками та шаблонами. Ремонт щебеневих, гравійних покриттів окремими картами. Остаточне планування поверхні дорожнього покриття після розрівнювання машинами. Встановлювання бордюрного каменю, маяків та маякових рейок. Улаштовування підготовчого шару зі щебеню або гравію під фундаменти опор та труб. Відведення атмосферних опадів з доріг та штучних споруд. Обробляння та ремонт кромок швів та поверхні цементно-бетонного покриття. Улаштовування й обслуговування бар'єрних та тросових захисних засобів. Під час виконання робіт з розмічання дорожнього покриття автомобільних доріг: попереднє розмічання контрольних точок за схемою організації руху; збирання та установлювання шаблонів і нанесення розмічального матеріалу за допомогою пістолета-розпилювача; демаркування старої розмітки; участь у роботі під час розмічання доріг спеціальними машинами; виконання робіт із застосуванням лакофарбових матеріалів.