Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст тістообробних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж робота за професією машиніста тістообробних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес оброблення та вистоювання тіста; методи органолептичної оцінки якості тіста; вимоги до якості тіста, маси і форми виробів; вплив якості тіста на масу виробів та на роботу механізмів; сорти тіста і готової продукції; будову, принцип роботи та правила експлуатації обслуговуваного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує тістообробний агрегат із завантаженням пруфера або двох ділильних машин, або однієї ділильної машини, яка працює на дві і більш печей. Регулює надходження тіста у приймальний пристрій машини. Перевіряє якість і масу шматків тіста. Змащує і чистить окремі вузли машин. Укладає дошки і листи з напівфабрикатами на вагонетку, транспортер або пруфер. Виконує інші роботи під керівництвом машиніста вищої кваліфікації.