Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з освітлення та освітлювальних мереж 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи будови електроустаткування, що монтується, та мереж; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з'єднування, обробляння кінців та приєднування проводів і жил кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2; способи маркування сталевих і пластмасових труб та кабелів; правила стропування та переміщання вантажів; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів, порохових пресів та правила догляду за* ними; правила комплектування матеріалів та обладнання для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та інженерних спорудах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу освітлювальних проводок та мереж.

Приклади робіт
З'єднування, обробляння кінців та приєднування проводів, жил кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2 усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів та загорож. Маркування прокладених труб, кабелів та відводів. Кріплення конструкцій та апаратів за допомогою монтажно-поршневого пістолета. Обпресовування наконечників та сполучень труб пороховими пресами. Приварювання наконечників до жил кабелів та проводів. Встановлювання скоб та металевих опорних конструкцій. Кріплення конструкцій приклеюванням. Установлювання конструкцій для тросових проводок. Прокладання сталевих та пластмасових труб у борознах, по підлозі, стінах, фермах та колонах. Прокладання кабельних лотків та перфорованих монтажних профілів. Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових та інженерних спорудах. Розмічання та прокладання проводів усіх видів і марок перерізом до 70 мм2. Прокладання проводів у трубках усіх видів (крім проводок у вибухонебезпечних зонах). Прокладання металевих рукавів, заряджання та встановлювання світильників, що мають від 7 до 12 ламп, люмінесцентних, що мають не більше 4 ламп, вологопило-захищеної арматури усіх типів. Установлювання прожекторів, сигнальних приладів та апаратів. Прокладання кабелів освітлювальних проводів. Установлювання одиночних коробів для монтажу люмінесцентних світильників. Монтаж трифазових розеток. Продзвонювання проводів та кабелів.