Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин під час електробуріння 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про технологічний процес буріння свердловин на нафту і газ; основи електротехніки, будову електродвигунів постійного і змінного струму, трансформаторів, електробурів усіх видів, струмопідвода та усього спеціального електрообладнання; електричні схеми і технічні характеристики установок і механізмів, які обслуговуються, схему керування електробуром і автоматом подавання долота; схему електропостачання та освітлення бурової; інструкцію з експлуатації електробура, струмопідвода; конструкцію і принцип роботи вбудованого апарата орієнтування для буріння похилих свердловин та інструкцію з експлуатації та обслуговування всього апарата; технічні правила з монтажу, ремонту, ревізії та експлуатації бурового електрообладнання, повітряних і кабельних мереж; будову заземлення і його призначення; способи підвищення коефіцієнта потужності і забезпечення ефективного використання електроенергії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує електрообладнання, секційний кабельний електропідвід, електробур із застосуванням телеметричних систем, телеконтролю буріння свердловин та інші види електрообладнання на бурових установках під час буріння свердловин до 1500 м на нафту і газ, термальні, йодобромні води та інші корисні копалини. Оглядає і перевіряє електробур, струмоприймач, струмопідвід і усуває їх несправності. Налагоджує автоматичний регулятор подавання долота на вибій і станцію керування електробура. Змінює кабельні секції у бурильних трубах, ОБТ, робочій штанзі, заглибленому контакторі, запобіжному робочому перевіднику. Стежить за правильною технічною експлуатацією струмопідвода, електробура із застосуванням телеметричних схем, струмоприймача, улаштування захисту експлуатації електробура із застосуванням мікросхем та іншого спеціального наземного електрообладнання. Вимірює величини ізоляції електробура, контролює тиск масла. Нагнітає масло в електробур. Під час спуску бурового інструменту очищує контактні з'єднання і вимірює параметри ізоляції струмопідвода. Регулює за допомогою трансформатора напругу працюючого вибійного двигуна (електробура) залежно від глибини. Веде вахтовий журнал і облік витрат спеціальних матеріалів для безперебійної роботи під час буріння електробуром. Керує зміною електробура, улаштуванням контролю ізоляції і кільцевого струмоприймача, роботою електромонтерів з обслуговування і ремонту електрообладнання на бурових, монтажу і демонтажу електрообладнання, включаючи спеціальне електрообладнання для буріння свердловин електробуром із застосуванням телеметричних систем і телеконтролю буріння свердловин.