Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ (перший) 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією помічника бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ (перший) 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: єдині технічні правила ведення бурових робіт; основи з геології родовищ і технологічного процесу видобування нафти, газу, термальних, йодобромних вод та інших корисних копалин; технологічний процес і види робіт з освоєння експлуатаційних і випробування розвідувальних свердловин; призначення, будову і технічні характеристики обладнання, механізмів, інструментів, правила їх експлуатації; методи оснащення талевої системи; будову маршових драбин, помосту, пристроїв для встановлення свічок, підкранблочної площадки; правила і карту змащування бурового обладнання; інструмент і пристрої для проведення похило спрямованих свердловин; типорозміри бурильних і обсадних труб; правила підготування обсадних труб до спуску; прилади для визначення параметрів бурових розчинів; конструкцію блока приготування розчину; схеми обв'язки циркуляційних систем і ліній високого тиску; способи приготування, очищення і регенерації бурових розчинів; основні фізико-хімічні властивості бурових розчинів і хімреагентів; схеми встановлення противикидного обладнання; призначення пристроїв малої механізації і контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі види робіт технологічного процесу буріння свердловин глибиною понад 1500 м включно на нафту, газ, термальні, йодобромні води та інші корисні копалини установками глибокого буріння під керівництвом бурильника. Готує до пуску бурову установку і виконує висотні роботи під час спуско-підіймальних операцій. Бере участь у роботах з укладання бурильних і обсадних труб, компонування і опресовування бурильних труб. Керує роботою автомата спуско-підіймальних операцій. Перевіряє стан вишки, талевої системи, маршових драбин. Працює машинним ключем. Готує та оброблює буровий розчин. Заповнює резервні місткості розчином. Стежить за зміною рівня розчину у приймачах. Здійснює пуск, зупинку бурових насосів, контроль за їх роботою. Визначає та усуває несправності в роботі бурових насосів. Замінює спрацьовані частини бурових насосів. Здійснює роботи з ліквідації ускладнень та аварій, роботи з цементування обсадних колон у свердловині, встановлення і розбурювання цементних мостів, обладнання устя свердловини, освоєння експлуатаційних і випробування розвідувальних свердловин, укладання бурильних і обсадних труб, компонування та опресовування бурильних труб, проведення заключних робіт на свердловині. Здійснює профілактичний ремонт бурового обладнання, бере участь у монтажі, демонтажі і транспортуванні бурового обладнання.