Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст газотурбінних установок VI група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста газотурбінних установок V групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики газових турбін, компресорів, турбогенераторів і допоміжного устаткування, що обслуговуються; теплові схеми; принцип роботи засобів вимірювань; принципові схеми контролю і автоматики газотурбінних установок; принципові електричні схеми генератора і власних потреб газотурбінних установок; техніко-економічні показники роботи устаткування; основи газодинаміки, теплотехніки й електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде режим роботи устаткування газотурбінної установки (у разі ведення режиму роботи устаткування газотурбінної установки потужністю понад 50 до 100 тис.кВт.). Проводить експлуатаційне обслуговування газотурбінних установок і забезпечує їхню безперебійну й економічну роботу. Проводить пуск, зупинку, випробування устаткування установки та перемикання в теплових схемах. Контролює показання засобів вимірювань, роботу автоматичних регуляторів і сигналізації. Ліквідує аварійні ситуації.

Спеціалізація
У разі виконання робіт під керівництвом машиніста газотурбінних установок вищої кваліфікації тарифікація проводиться на групу нижче за умови відповідних потужностей газотурбінних установок.