Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Механік з обслуговування знімальної апаратури 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування знімальної апаратури 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи техніки кінозйомки; основи технології фільмовиробництва; основи кінооптики; властивості кіноматеріалів; причини виникнення і способи усунення найпростіших неполадок, що виникають у процесі зйомок; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує на знімальному майданчику знімальну апаратуру різних типів (синхронну, павільйонну, натурну, стаціонарну). Приймає знімальну апаратуру і приладдя до неї, включаючи оптику для нормального варіанта з визначенням технічного стану. Монтує апаратуру на знімальному майданчику. Заряджає, підключає камери. Перевіряє правильність напряму ходу роботи блокувальних пристроїв і контрольних приладів камер. Перевіряє стан плівки на відсутність дефектів. Балансує операторські крани (середні і малі) з апаратом і людьми, працює на них. Управляє операторськими механізмами на зйомках (виконує панорамний рух). Здійснює профілактику обладнання.