Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з випробувань та вимірювань V група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з випробувань та вимірювань IV групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила, методи, порядок і терміни проведення нескладних випробувань та вимірювань в електричних мережах та в цехах електростанцій устаткування напругою 330 кВ включно та норми його відбраковування; схеми первинних з'єднань і розташування устаткування в розподільних пристроях підстанцій і в цехах електростанцій; основні технічні характеристики й будову електричного устаткування, що експлуатується; способи і терміни випробувань захисних засобів і пристроїв; правила оперативного обслуговування електроустановок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює на електростанціях і в електричних мережах нескладні випробування і вимірювання параметрів електроустаткування напругою 330 кВ включно; випробовує підвищеною прикладеною напругою захисні засоби і пристрої; вимірює опір ізоляції, перехідний опір контактів вимикачів, опір контурів заземлення розподільних пристроїв; визначає місця пошкодження кабельних і повітряних ліній; виявляє дефектні ізолятори за допомогою вимірювальних штанг. Проводить технічне обслуговування і ремонтує апаратуру, що застосовується під час випробувань та вимірювань; підготовляє робочі місця для випробувань та вимірювань. Проводить під керівництвом фахівця випробування підвищеною прикладеною напругою турбогенераторів потужністю до 50 тис. кВт і синхронних компенсаторів потужністю до 50 Мвар. Оформляє результати випробувань та вимірювань у первинній технічній документації.