Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів, що застосовуються; призначення і взаємодію вузлів і механізмів; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання устаткування; технологію вальцювання труб; способи згинання труб; читання креслень і схем; основні знання про газове і електричне зварювання труб і присадні матеріали; правила стикування труб під зварювання; вимоги до фланців, труб, арматури, прокладок, кріпильних деталей залежно від параметрів середовища; технічні умови на гідравлічне випробовування трубопроводів; будову і призначення спеціального інструменту, пристроїв і засобів вимірювань середньої складності; правила загартування, заправлення і відпускання слюсарного інструменту; правила центрування валів; елементарні знання з механіки; теплотехніки і електротехніки; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила експлуатації вантажопідйомних машин, механізмів і пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, складання нескладних вузлів і механізмів основного і допоміжного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів, слюсарну обробку деталей за 11 - 12 квалітетами (4 - 5 класами точності), ручне кисневе різання і різання бензорізальними і газорізальними апаратами металів простих і середньої складності деталей в усіх просторових положеннях. Виготовляє і складає за кресленнями нескладні вузли металоконструкцій під зварювання. Складає з натури ескізи нескладних деталей. Підготовляє і установлює труби під вальцювання або приварювання в колекторах і барабанах котлів, веде підготовчі роботи для дефектоскопії зварних з'єднань. Розмічає і виготовляє прокладки складної конфігурації. Виконує газове різання і зварювання листового і профільного металу нескладної конфігурації. Ремонтує і налагоджує ручний, пневматичний і електрифікований інструмент. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання, установлення деталей і вузлів за допомогою простих засобів механізації.

Приклади робіт
Апаратура нафтохімічна (резервуари, сепаратори, посудини тощо) - вирізання отворів без скошення кромок. Арматура низького і середнього тиску пароводозапірна, регулювальна, запобіжна - притирання і шліфування. Вали - шліфування шийок. Деталі з листової сталі товщиною до 60 мм - вирізання вручну за розміткою. Деталі моделей - різання за фігурними шаблонами. Димососи і вентилятори - ремонт направних апаратів із заміною деталей, ремонт завитків і карманів. Електрофільтри - заміна коронуючих і осаджувальних електродів. Живильники сирого вугілля - заміна скребачок. Канавки шпонкові - розмічання і підгонка. Клапани вибухові - заміна пластин. Млини молоткові - заміна бил і билотримачів. Метали профільний і сортовий - різання на кисневій машині. Метали профільний і сортовий - різання під час заготовлення. Пальники пиловугільні - ремонт із заміною деталей. Паропровід високого тиску - заміна прокладки. Підшипники кочення і ковзання - заміна. Пилопроводи - ремонт із виготовленням прямих і фасонних ділянок. Риштування інвентарні - складання і розбирання в топці. Стекла водомірні - заміна, установлення. Талі, електротельфери, ручні лебідки - повузлове розбирання і складання. Щоглові підйомники, підйомники КЛ-1 - розпасування робочого троса, зняття розкосів і рами, установлення і зняття пневмоколіс, укладання противаг. Монорельси - ремонт вузлів кріплення і обмежувальних упорів. Труби загального призначення - різання без скошення кромок. Труби екранні, труби настінні радіаційних і стельових пароперегрівачів - виготовлення і перевірка на плазу.