Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, розташування і призначення устаткування, що ремонтується, і його вузлів; прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання простих вузлів і деталей устаткування; призначення і правила застосування нескладного слюсарного і вимірювального інструменту; небезпечні місця в цехах; захисні і запобіжні засоби для роботи з ручним, пневматичним і електрифікованим інструментом; правила установлення інвентарних риштувань; елементарні знання з матеріалознавства; прості прийоми такелажних робіт; будову й правила користування простими такелажними засобами; правила стропування вантажів малої маси; розпізнавальне забарвлення трубопроводів залежно від середовища теплоносія; конструкцію і призначення запірної, запобіжної і регулювальної арматури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності), очищення, промивання і протирання демонтованих деталей. Виготовляє нескладні металеві та ізоляційні конструкції. Доставляє на робоче місце, готує до роботи і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої та матеріали. Працює спільно з електрогазозварником у приміщенні цехів, на відкритому майданчику, в закритих посудинах. Зачищає поверхні для лудіння і паяння. Під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації розбирає, ремонтує і складає із застосуванням нескладного слюсарного й вимірювального інструменту і пристроїв прості елементи та вузли основного та допоміжного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомні машини і механізми, ремонтує і прокладає трубопроводи з установленням фасонних деталей і арматури, виконує нескладні такелажні роботи під час переміщення вузлів і деталей устаткування.

Приклади робіт
Арматура - перебивання сальників. Вантажопідйомні механізми, пристрої - розбирання простих вузлів, чищення, змащування канатів. Деталі - обпилювання в межах вільних розмірів, обрізання під різними кутами, нарізання різьби, свердління отвору. Димососи - виготовлення латок для корпусу. Елементи трубні поверхонь нагрівання - зняття фасок під зварювання, вилучення дефектної дільниці труби. Живителі пилу - розбирання корпуса. Заклепки - зрубування. Колектори - видалення з вічок кінців вирізаних труб, свердління отвору і установлення штуцерів для приварювання. Лази на газоходах, димососах і вентиляторах - відкривання і закривання. Підшипники - заміна мастила. Прокладки простої конфігурації з азбесту, гуми, картону, пароніту - розмічання і вирубування за розміткою. Труби - перевірка кулями. Труби екранні - зачищення від старого ошипування під приварення нових шипів. Холодильники відбору проб - розбирання і складання. Шибери - ревізія, заміна.