* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Обробник кінофотоматеріалів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обробника кінофотоматеріалів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес оброблення кінофотоматеріалів; фізико-хімічні властивості та технологію оброблення світлочутливих виробів; будову, кінематичні схеми устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, пристроїв для автоматичного процесу оброблення; види браку, заходи щодо запобігання йому; державні стандарти та технічні умови на кінофотоматеріали.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес різання негативних сортів кіно- і спецплівок на полоси та формати на машинах з електронним пристроєм. Перевіряє контрольні зразки, придатну продукцію. Провадить бобінування в ролики-бобінки фотоплівок, вкладає їх в касети, пенали на автоматах з програмним керуванням. Подає рулон до вузла розмотування з місцевого пульта керування. Ознайомлюється з документацією на партію кінофотоплівки, яка обробляється, та уточнює методи її оброблення і комплектації. Проглядає зразки кінофотоплівки та провадить інструктаж обробників нижчої кваліфікації. Відбраковує високороздільні фотопластинки для напівпровідникової мікроелектроніки. Виявляє дефекти фотопластин у відбитому та прохідному світлі. Перевіряє геометричні параметри фотопластин. Регулює температурний, пірометричний та світлотехнічний режими приміщення. Провадить візитаж на різальній машині вісей кінофотоплівок, які потребують кваліфікаційної оцінки придатності та призначення, видає дозвіл на їх упакування. Заправляє плівку в автомат бобінування. Виконує пробний пуск автомата у ручному режимі та перевіряє його роботу в автоматичному. Заправляє касети в гнізда автомата, знімає касети з плівкою в пенали. Контролює натягування плівки, подавання котушок, тиск стиснутого повітря. Провадить дефектоскопію за допомогою звукової та світлової сигналізації роботи світлового табло.