Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Обрубувач 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: загальні відомості про будову пневматичних молотків та зубил; вимоги до поверхонь відливок та деталей, які обробляє; правила роботи пневматичним молотком та зубилом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обрубує та вирубує пневматичним молотком або зубилом вручну приливки, задирки, пригар, ливники та випори на зовнішніх поверхнях у відкритих та зручних для роботи місцях на дрібних відливках та деталях простої конфігурації. Видаляє рамки та каркаси з відливок.

Приклади робіт
Обрубування відливок та деталей: Втулки, кільця та стакани з діаметром до 100 мм. Гайки та баранчики. Заготовки для вил. Корпуси та кришки двопровідних бутлегів та опускних кранів топок. Підп'ятники візків вантажних вагонів та тендерів. Ролики до семафорів та компенсаторів. Щити підшипникові з діаметром до 500 мм. Обрубування: Баби, вкладиші прості, обойми та цапфи. Обтічники гребних гвинтів, опори, маточини прості. Плити, піддони, підставки для ножиців, подушки, скоби для кріплення опок, спеціальний баласт з вуглецевих сталей, футерівка (без підгонки отворів).