* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Намотувальник котушок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії устаткування різних моделей; кінематику, електричну схему та спосіб налагодження намотувального устаткування, яке застосовує; взаємодію вузлів намотувальних верстатів різних типів; схеми перемикання устаткування; основи знань з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки та трансформатори на різні каркаси підвищеної складності одночасно двома і більше проводами зі складними з'єднаннями. Намотує котушки та трансформатори дослідних і експериментальних взірців на автоматах, напівавтоматах та багатошпиндельних автоматах різних типів для універсального, біфілярного, тороїдального та ступінчастого намотування. Намотує ажурні каркаси проводами будь-яких марок та діаметрів. Виконує безкаркасне намотування та розкладає в одній котушці до 14 обмоток (з укладанням тонких проводів на верх товстих з усуненням набігань і витримуванням заданої форми котушок) з виконанням до 28 виводів та відводів та закріпленням крайніх витків кожного шару, щоб уникнути спадання. Виконує багатомісцеве намотування номіналів багатообмотувальних котушок на напівавтоматах з обробленням та оформленням виводів та відводів, а також паянням.

Приклади робіт
Котушки складної конструкції для передавальних ФВС - намотування на шаблонах з укладанням вручну, з "проклеюванням" або "спіканням" витків. Котушки особливо складні - універсальне намотування. Котушки дослідних взірців - тороїдальне намотування. Трансформатори експериментальні - тороїдальне багатошарове намотування. Трансформатори та дроселі типу ТА, ТН, ТПР, ТР, ДПП, "Фактор", "Потенціал", ДВК, дросель високочастотний - намотування. Трансформатори малогабаритні тороїдальні - намотування вручну та на верстатах СНТ-1,5 та СНТ-3-У.