Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Намотувальник котушок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії та способи налагодження устаткування, яке обслуговує, будову універсальних та спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювальних інструментів та приладів та правила використання їх; правила та способи намотування різних котушок, каркасів, трансформаторів та інших виробів, які трапляються у виробництві радіоелектронної апаратури; типи намоток та технічні умови на намотування виробів, які виробляє; загальні знання з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує різноманітні типи та форми (циліндрична, пірамідальна, стільникова, крокова, рядова, безкаркасна тощо) проводами будь-яких марок і діаметрів на складні котушки, каркаси, трансформатори та інші деталі. Виконує безкаркасне намотування котушок з ручним укладанням проводу з ізолюванням кожного шару та обмотки і підгонкою опорів. Намотує потенціометри проводом на кільцеві, плоскі та фігурні каркаси з підганянням опорів і перевіряє плавність змін характеристик струму, які знімаються.

Приклади робіт
Автотрансформатори круглі регулювальні - намотування. Каркаси склоепоксидні - намотування на пристрої. Котушки коректувальні - секційне тороїдальне намотування з ізолюванням скляною стрічкою. Котушки багатогабаритні імпульсних трансформаторів - намотування багатошарове. Котушки малогабаритні мікрореле - намотування. Котушки відхиляючої системи - тороїдальне багатошарове намотування. Котушки реостатні для апаратів щитів вмикання - намотування. Котушки реле симетричні для складної апаратури та приладів - намотування. Котушки силових та вихідних трансформаторів з кількістю обмоток більше двох - намотування. Котушки тороїдальні - намотування з підганянням величини індуктивності кожного відведення, намотування типу "Універсал". Котушки трансформаторів високовольтних, трансформатори з кількістю виводів в одній обмотці більше трьох, з діаметром проводу до 1,5 мм - комбіноване намотування. Котушки трансформаторів для звукових колонок, котушки фокусуючі шестисекційні, ротори та статори індукційних фазообертачів намотування. Фільтри - намотування на автоматі.