Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оброблювач виноматеріалів та вина 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології обробки виноматеріалів і приготування напівсолодких, шипучих і ароматизованих вин; технологічні інструкції та вимоги до якості винопродукції, технологічний режим і правила його регулювання на окремих операціях; будову обслуговуваного устаткування; призначення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі складні операції з обробки виноматеріалів і приготування вина. Фільтрує і очищає виноматеріали на центрифугах і фільтрах різних систем, крім мішкових, подає на розлив. Проводить обклеювання, егалізацію, асамблювання, купажування, мадеризацію в камерах і резервуарах. Готує напівсолодкі, шипучі, ароматизовані вина. Подрібнює інгредієнти і готує спиртові настої із трав, коренів, прянощів для ароматизованих вин. Готує цукровий сироп в апаратах різних способів нагрівання, бентоніт - в апаратах з паровим підігріванням і в місткостях, обклеювальні розчини (жовту кров'яну сіль, желатин, поліакриламід) тощо. Готує сусло у вакуум-апаратах і подає в купажну місткість, добавляє спирт під час коригування купажу. Контролює і регулює процеси за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, лабораторних аналізів і органолептично. Регулює роботу обслуговуваного основного і допоміжного устаткування і комунікацій. За допомогою мийних розчинів миє обслуговуване устаткування, усуває несправності в його роботі.