Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач морсу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні вимоги до якості плодово-ягідної сировини; основні якісні показники морсів, соків і настоїв залежно від виду сировини; принципи роботи і правила безпечної експлуатації устаткування; терміни витримки первинного та вторинного заливів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає й завантажує плодово-ягідну сировину у настоійні чани-екстрактори і бочки. Здійснює первинні та вторинні заливи та зливи морсів і настоїв. Вивантажує оброблену сировину з настійних чанів і бочок. Контролює віджимання на пресі сировини та передає вичавки на випарювання. Здійснює промивання чанів, бочок та іншого устаткування. Перекачує соки, морси, настої насосами. Стежить за додержанням режиму виробництва морсів.