Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Пастижер 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пастижера 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи кольорознавства; технологію виготовлення і ремонту пастижерних виробів з натурального волосся та штучного волокна методом тамбурування і тресовання; властивості натурального волосся та штучного волокна; технічну характеристику, будову і правила експлуатації устаткування, інструментів, що застосовуються; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє і ремонтує шиньйони, коси, вії, брови з натурального волокна. Виконує стриження, оформлення шиньйонів, кіс та вій. Виготовляє перуки, напівперуки, накладки, контран'єри під керівництвом пастижера більш високої кваліфікації.