Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Машиніст насіннєочисних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему процесу очищення насіння; асортимент очищуваного продукту; будову обслуговуваного устаткування; режими очищення; вимоги до якості очищення; способи рівномірного подавання продукту на очищення; склад насіннєвих і сміттєвих домішок; важковідокремлювані домішки; категорії відходів; норми виходу продукту; порядок ведення обліку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес очищення на спеціальних машинах насіння зернових, бобових, трав, буряків, льону, конопель, олійних, овочевих та інших культур від домішок. Рівномірно подає продукт. Контролює процес очищення насіння. Здійснює підбирання сит залежно від перероблюваної культури, зерна, насіння і складу домішок. Вивантажує очищене насіння і транспортує його на подальшу переробку. Вибирає відходи. Миє, чистить, змащує устаткування. Веде облік кількості продукту. Усуває дрібні несправності в роботі устаткування. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.