Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Машиніст насіннєшліфувальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до насіння і якості шліфування; будову і правила регулювання шліфувальних машин і з'єднаного з ним устаткування; принцип дії технологічного устаткування; вимоги до режимів шліфування залежно від виду насіння; призначення і умови застосування простих і середньої складності контрольно-вимірювальних приладів; вимоги до якості шліфування насіння; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес шліфування насіння на шліфувальних машинах, яке використовується в сівалках точного висівання. Забезпечує рівномірну і своєчасну подачу насіння з бункера у протиральний барабан машини, де відбувається його шліфування планчастими билами. Дотримується заданого режиму роботи машин. Здійснює підбір і заміну решіт і планчастих бил. Регулює зазори шліфувального вузла. Виявляє і усуває причини відхилень від режиму шліфування. Усуває дрібні несправності в роботі устаткування. Здійснює органолептичний контроль за процесом шліфування насіння. Контролює роботу транспортних і аспіраційних пристроїв. Чистить і змащує устаткування. Бере участь у ремонті устаткування. Стежить за роботою машин і механізмів. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Шліфування насіння томатів, перцю, баклажанів, кабачків, гарбузів, патисонів, кавунів, динь тощо. Обслуговування шліфувальних машин. Заміна планчастих бил, решіт. Регулювання шліфувального вузла. Усунення дрібних несправностей шліфувальних машин. Контроль роботи транспортних, аспіраційних пристроїв. Чищення і змащування устаткування. Участь у ремонті устаткування.