Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Лаборант з гренажу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією лаборанта з гренажу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи проведення попередніх досліджень лялечок та методи мікроаналізу; правила і методи сортування коконів та визначення їх статі; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Спаровує, розпаровує метелики, складає їх в ізолятори та мішечки для відкладання грени. Розрізує кокони і виймає та розтирає лялечки. Готує препарати для мікроскопування. Мікроскопує препарати. Поділяє метеликів на частини, укладає їх в ступки, механічно розтирає. Проводить виробничий контроль. Приймає кокони від шовківників за ґатунками, сортує кокони на племінні та сортосуміші. Визначає стать коконів племінної партії на апаратах. Відбирає зразки грени. Пресує кокони персе на механічних пресах із віднесенням, укладанням та маркуванням кіп для експорту. Очищає кокони на здирознімальній машині. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.