Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник синтезу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника синтезу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів та вимоги до них; фізикохімічні основи одержання продуктів методом органічного та неорганічного синтезу; принцип роботи апаратів, які обслуговуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес синтезу під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Підготовляє та завантажує сировину, вивантажує продукт. Відбирає проби для аналізу. Перекриває вакуумні, парові та інші комунікації залежно від показань контрольно-вимірювальних приладів. Промиває, чистить, змазує устаткування та механізми.