Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник приготування живильних середовищ 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології приготування живильних середовищ; технологію приготування; рецептуру спиртових середовищ; порядок відбору проб і проведення аналізів; принцип роботи і правила експлуатації устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює процес приготування живильних середовищ у виробництві оцту під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Приймає спирт до цеху. Визначає міцність спирту, перекачує його в спиртомірник. Подає компоненти у збірник для приготування спиртових середовищ, готує спиртові середовища, відважує компоненти, розчиняє їх, розраховує необхідну кількість оцту, що містить живі оцтовокислі бактерії, розраховує та відмірює необхідну кількість спирту, перемішує і доводить до кондиції. Відбирає проби. Обслуговує насоси.