Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник приготування живильних середовищ 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування живильних середовищ 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію приготування живильних середовищ (затору); рецептуру складання суміші; технологію підготування компонентів, порядок їх подавання; порядок відбору проб і проведення аналізів компонентів і суміші до окислювальних чанів; порядок регулювання подавання; будову устаткування заторного відділення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює процес приготування живильних середовищ у виробництві оцту. Готує компоненти для складання живильних середовищ (затору); здійснює відвантаження і розчинення живильних солей, готує екстракти солодових ростків і дріжджів. Визначає концентрацію сирого оцту, що містить живі оцтовокислі бактерії, розраховує необхідну його кількість. Складає суміш (затір) із розрахованих кількостей компонентів, подає необхідну кількість спирту. Здійснює перемішування, доведення суміші до кондиції, відстоювання. Подає і регулює швидкість подачі суміші (затору) до окислювальних чанів. Виявляє та усуває дрібні несправності в роботі устаткування.