Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник випаровування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; суть технологічного процесу та технологічний режим; будову устаткування, яке обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; вимоги до сировини та готової продукції; правила відбору проб, схему комунікацій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання парів або газів випаровуванням рідин або зріджених газів. Приймає сировину зі сховищ у випарники, підігріває сировину, випаровує, очищає (осушує) пари та гази. Регулює процес випаровування: температуру, тиск або вакуум, рівень сировини в апаратах та інші параметри процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Дозує додаткові компоненти. Передає пари та гази споживачам або на склад. Відбирає проби. Очищає апарати та комунікації. Обслуговує випарники, холодильники, підігрівники, насоси, вентилятори, збірники, комунікації та інше устаткування. Обліковує вироблену продукцію. Готує устаткування до ремонту.