Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випробувач герметичності 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи пневматичних пристроїв водомірних колонок та ручних насосів; правила з'єднання та роз'єднання шлангів та ручних насосів під час гідровипробування та випробування повітрям; технічні умови на міцність швів, які зварюються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує вироби до випробувань на герметичність: сушить, очищає внутрішні поверхні від окалини та стружки тощо та виміряє місткість. Установлює вироби на випробувальні стенди та знімає. Занурює вироби у ванну з водою для виявлення дефектів на герметичність. Виконує гідравлічні випробування посудин та арматури під тиском до 5 МПа (50 кгс/кв.см). Випробовує пневмосистеми під тиском до 0,4 МПа (4 кгс/кв.см). Визначає дефектні місця.

Приклади робіт
Баки та цистерни - випробування. Вакуум-фільтри - гідровипробування. Ємності - випробування наливанням води. Корпуси випарників - гідровипробування та випробування повітрям. Конструкції корпусні суднові - підготовка до випробувань. Ліхтарі вітростійкі - випробування в бензині.