* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випробувач герметичності 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача герметичності 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову гідравлічного преса, насоса, верстата з гідровипробування згортних трубок, установок різних типів, пристроїв до них та випробувальних стендів; способи налагодження випробувальних пристроїв; призначення слюсарно-монтажного інструменту, який застосовує під час випробування; правила випробування та таврування відповідно до технічних умов; основні властивості стиснутих газів, води і інших рідин, а також металів та сплавів; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та вагів; способи визначення справності виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує до випробувань на герметичність литі, зварні деталі та апаратуру різну за конфігурацією, розмірами та масою за установленими технічними умовами. Випробовує під вакуумом під гідравлічним тиском понад 5 до 15 МПа (50 до 150 кгс/кв.см), під пневматичним тиском понад 0,4 до 1,6 МПа (4 до 16 кгс/кв.см). Установлює прилади на апаратуру та стежить за приладами. Налагоджує випробувальні пристрої приладів.

Приклади робіт
Баки зрівнювальні - гідровипробування на щільність та міцність зварних та фланцевих з'єднань. Вентилі, засувки, крани та клапани всіх розмірів - випробування. Ємності - тарування та випробування наливанням гасу. Лист та стрічка з металевих порошків - випробування на герметичність. П'єдестали - випробування на міцність та щільність швів. Регулятори тиску - випробування клапанів та швів на щільність та міцність. Ресивери - випробування на міцність та щільність швів. Циліндри компресорів, корпуси та кришки насосів в складеному вигляді - випробування на герметичність. Шланги з металевим та дюрированим обплетенням - випробування.