Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Свердлувальник-пневматик 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією свердлувальника-пневматика 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії пневматичних та електричних свердлильних машинок та пересувних верстатів; основні властивості матеріалів, які обробляє; кути та правила заточування свердел; призначення та умови застосування контрольно-вимірювального інструменту середньої складності; основні відомості про допуски та посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує свердління, розсвердлювання та зенкування отворів в деталях та виробах з різних матеріалів з діаметром понад 16 до 25 мм. Виконує свердління отворів зверху вниз з застосуванням пересувного агрегату. Нарізає різьби в отворах діаметром до 12 мм. Зенкує з внутрішньої сторони.

Приклади робіт
Заклепки - свердління отворів в зручних місцях. Листи накладні палуб, настилу тощо - свердління отворів. Отвори наскрізні - нарізання різьби. Пакети та складені вузли - свердління, розсвердлювання отворів. Фундаменти допоміжних механізмів - свердління отворів.