Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Свердлувальник-пневматик 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією свердлувальника-пневматика 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила перевірки на точність свердління пневматичних та електричних свердлильних машин; будову та умови застосування універсальних та спеціальних пристроїв; геометрію, правила заточування нормального та спеціального різального інструменту; елементи та види різьб; будову середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів, які застосовує; допуски та посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Свердлить, розсвердлює та зенкує отвори в деталях та виробах з різних матеріалів з діаметром понад 25 до 35 мм. Нарізає внутрішню різьбу (в отворах) з діаметром понад 12 до 22 мм. Свердлить збоку. Виконує роботу в незручних місцях на всіх пневматичних машинах. Свердлить глибокі отвори.

Приклади робіт
Гужони, пробки, шпильки та шурупи - нарізання отворів та наступне установлення. Заклепки - свердління отворів в незручних місцях. Обшивка зовнішня суден - розсвердлювання та зенкування отворів. Обшивка теплообмінних апаратів - свердління отворів. Отвори при контрольних та збільшених складаннях - свердління та розсвердлювання з помосту. Стрингери палубні - свердління отворів. Сталь маломагнітна - свердління отворів з діаметром до 12 мм.