* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та принцип роботи приладів, механізмів, які ремонтує; схеми простих спеціальних регулювальних установок; основні властивості струмопровідних та ізоляційних матеріалів та способи виміряння опорів в різних ланках кола; призначення та правила застосування найбільш розповсюджених універсальних та спеціальних пристроїв і середньої складності та точності контрольно-вимірювального інструменту; основні відомості про допуски і посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); сорти та види антикорозійних мастил; найменування та маркування матеріалів, які обробляє; основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, регулює, випробовує та здає прості магнітоелектричні, електромагнітні, оптико-механічні та тепловимірювальні прилади та механізми. Виконує слюсарне оброблення деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності). Визначає причини та усуває несправності простих приладів. Монтує прості схеми з'єднань. Навиває пружини з дроту в холодному стані, виконує захисне змащування деталей. Ремонтує прилади середньої складності під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Амперметри, вольтметри, манометри, гальванометри - середній ремонт та регулювання. Ваги вагонні - оброблення невідповідальних деталей. Ваги товарні пересувні та стаціонарні (врізні) - заміна та ремонт настилу платформ і гиретримачів. Гирі торговельні та умовні - ремонт та здавання під клеймування. Деталі прості до приладів - слюсарне оброблення з нарізанням різьби в наскрізних отворах. Каркаси для трансформаторів - виготовлення. Кіно- та фотоапарати - заміна окулярів, замків, кришок, ремонт лічильників кадрів. Колеса зубчасті з футором - комплектування. Контактори магнітні та пускачі - середній ремонт. Манометри технічні - складання. Мілівольтметри - середній ремонт, перевірка та здавання після випробувань. Основа реле - складання за шаблоном. Перетворювачі п'єзоакустичні, датчики електромагнітні - середній ремонт. Прилади - установлення на механічний нуль. Приціли, біноклі, зорові труби - ремонт та юстирування. Провідники мідні для опорів - заготовлення. Регулятори, розподілювачі та великі реле - ремонт. Термопари контактні - складання та регулювання. Термометри опору мідні та платинові - складання та тарування. Хомутики складної конфігурації - виготовлення. Шестерні, втулки, встановлювальні кільця і інші деталі штифтування на валиках, свердлування та розгортання отворів під штіфти.