Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника сільськогосподарських машин та тракторів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості, кінематичні схеми та електричні схеми тракторів і сільськогосподарських комбайнів, технологічного та діагностичного устаткування; методи оцінювання технічного стану машин; способи повного відновлення та зміцнювання спрацьованих деталей; методи планування ставлення машин на технічне обслуговування; основи економіки та організації виробництва; слюсарну справу в обсязі робіт слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 5 розряду.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує, перевіряє і регулює особливо складні вузли і агрегати сільськогосподарських машин, тракторів, в тому числі енергонасичені, та комбайнів, і відновлює їх. Виконує всі види операцій з технічного обслуговування тракторів тягового класу понад 4 за допомогою стаціонарних, пересувних засобів технічного обслуговування і пересувних діагностичних комплектів. Виконує діагностування складних та особливо складних механізмів і вузлів сільськогосподарських тракторів, комбайнів та інших машин. Організовує технічне обслуговування та ставить на зимове збереження машини і трактори. Виконує оперативне планування та контроль за своєчасним ставленням машин на обслуговування і якісним проведенням технічного обслуговування. Здійснює технічне обслуговування тракторів і комбайнів під час підготовки до експлуатаційного обкочування, в період обкочування та в кінці його.

Приклади робіт
Вали карданні - контроль та регулювання. Вкладиші шатунних та корінних підшипників та поршневих кілець - контроль та регулювання. Карбюратори пускових двигунів, гідравлічні системи тракторів і комбайнів - контроль, налагодження і регулювання. Клапанні механізми двигунів - контроль, налагодження і регулювання. Паливні насоси - контроль, налагодження і регулювання. Системи живлення, охолодження, змащування, рульового керування, силової передачі, електроустаткування, контрольно-вимірювальні прилади сільськогосподарських тракторів і комбайнів - контроль, налагодження і регулювання. Турбокомпресори - контроль, налагодження і регулювання.