Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника сільськогосподарських машин та тракторів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову різних марок і типів тракторів, комбайнів та сільськогосподарських машин; технічні умови, правила налагодження та регулювання вузлів і механізмів; методику та режими випробування машин і тракторів; способи усунення дефектів під час налагодження та випробування; причини спрацювання сполучених деталей, способи виявлення та усунення їх; будову випробувальних стендів; технологічний процес планового обслуговування та поточного ремонту; конструктивні особливості контрольно-вимірювального інструменту, який застосовує; слюсарну справу в обсязі робіт слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 4 розряду.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує, перевіряє і регулює складні вузли і агрегати сільськогосподарських машин, тракторів і комбайнів. Виконує всі види операцій з технічного обслуговування тракторів тягового класу від 3-го до 4-го і комбайнів за допомогою стаціонарних та пересувних засобів технічного обслуговування і пересувних діагностичних комплектів. Виконує діагностування простих та середньої складності механізмів і вузлів сільськогосподарських тракторів, машин та комбайнів на стендах. Визначає раціональну послідовність виконання операцій планового технічного обслуговування тракторів, сільськогосподарських машин і комбайнів та контролює якість їх виконання.

Приклади робіт
Вали відбору потужності - контроль, налагодження та регулювання. Гальма та рульове керування - контроль, налагодження та регулювання. Зазори між електродами свічок запалювання - контроль та регулювання. Захист автоматичний - контроль, налагодження та регулювання. Картери основного двигуна, коробки передач, кінцеві передачі, задні мости - перевірка. Колеса рульові - перевірка та регулювання вільного ходу. Консолі та ферми - регулювання швидкості підйому. Контакти переривника магнето - контроль, налагодження та регулювання. Машини дощувальні та насосні станції - контроль та регулювання співвісності агрегатів. Машини зерноочисні, силосозбиральні, для внесення добрив, підбирання та пресування сіна і соломи - контроль, налагодження та регулювання. Мотовила жниварок - контроль, налагодження та регулювання. Муфти зчеплення головних дизелів і пускових двигунів - контроль, налагодження і регулювання. Насадки - регулювання рівномірності розбризкування води. Насоси водяні - контроль, налагодження і регулювання. Пальці сегментів та притискачів ножа жниварки - контроль, налагодження і регулювання. Підшипники головної передачі - контроль, налагодження і регулювання. Системи гідравлічні тракторів і машин - контроль, налагодження і регулювання. Форсунки - контроль, налагодження і регулювання.