Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-карусельник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних токарно-карусельних верстатів; найменування, призначення і умови застосування найбільш розповсюджених універсальних пристроїв; будову контрольно-вимірювального інструменту простого і середньої складності; призначення і правила застосування нормального і спеціального різального інструменту, його основні кути і правила заточування і установлення; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); призначення і властивості охолоджувальних і змащувальних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення простих деталей та виробів за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) на токарно-карусельних верстатах з застосуванням нормального різального інструменту і універсальних пристроїв. Установлює деталі в патрон або планшайбу з вивірянням за косинцем та рейсмусом. Керує токарно-карусельними верстатами з діаметром планшайби до 9000 мм під керівництвом токаря-карусельника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Бігуни (котки) діаметром до 750 мм - попереднє оброблення. Вінці зубчастих коліс - попереднє обточування зовнішнього діаметра та розточування отворів. Втулки циліндричні, фланці і кільця діаметром до 750 мм - попереднє оброблення. Дена і кришки резервуарів, котлів діаметром до 750 мм - підрізання торця та знімання фаски. Кільця поршневі, шестірні циліндричні, шківи гладкі, муфти і ободи - попереднє оброблення. Колеса з довжиною маточини до 500 мм - попереднє проточування і розточування. Надставки виливниць та піддони для глухих виливниць - підрізання торців. Подушки для прокатних станів - попереднє оброблення.