Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-карусельник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-карусельника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип підналагодження і перевірки на точність токарно-карусельних верстатів різних типів; будову і умови застосування плазмотрона; правила керування великими верстатами, які обслуговує разом з токарем вищої кваліфікації; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв, призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту і пристроїв; геометрію, правила заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту, виготовленого з інструментальних сталей, з пластинками твердих сплавів або керамічними; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); основні властивості матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує токарне оброблення деталей за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) на токарно-карусельних верстатах з застосуванням нормального різального інструменту та універсальних пристроїв. Виконує токарне оброблення складних деталей за 8 - 10-м квалітетами (3-м класом точності) на спеціалізованих верстатах, налагоджених для оброблення визначених деталей або виконання окремих операцій. Виконує операції з обточування та розточування циліндричних, конічних і фасонних поверхонь з використанням декількох супортів одночасно. Обробляє конуси за дві подачі. Виконує токарні роботи методом суміщеного плазмово-механічного оброблення під керівництвом токаря-карусельника вищої кваліфікації. Керує токарно-карусельними верстатами з діаметром планшайби до 8000 м. Виправляє профіль суцільно катаних коліс рухомого складу після прокатування. Обробляє колеса за заданими розмірами. Установлює колеса на верстат, закріплює та знімає їх з верстата після оброблення.

Приклади робіт
Бандажі дробарок - попереднє токарне оброблення. Бігуни (котки) діаметром до 750 мм - остаточне токарне оброблення. Блоки канатні діаметром до 750 мм - повне токарне оброблення. Втулки сферичні зубчасті з зовнішнім діаметром до 500 мм - повне оброблення. Втулки циліндричні і фланці діаметром до 500 мм - повне оброблення. Втулки циліндричні і фланці діаметром понад 750 мм - попереднє оброблення. Гвинти гребні діаметром до 3000 мм - попереднє розточування отворів. Диски і діафрагми турбін - попереднє оброблення. Кільця поршневі, шестірні циліндричні, шківи гладкі, муфти і ободи діаметром до 750 мм - остаточне оброблення. Кокілі формувальні висотою до 1000 мм - повне токарне оброблення. Колеса зубчасті і робочі парових турбін діаметром до 750 мм - повне токарне оброблення. Колеса робочі парових турбін діаметром до 750 мм - чистове обточування та розточування маточини. Колодки гальмівні - повне оброблення. Корпуси і кришки опорних, упорних суднових підшипників - попереднє оброблення постелі, масляних порожнин і торців. Маховики діаметром до 750 мм - повне токарне оброблення. Обойми суднових підшипників з двох половин - попереднє оброблення. Опори ковзні і маточини суднових підшипників з двох половин - попереднє оброблення. Прес-форми і конуси малі доменної печі - попереднє оброблення. Шестірні конічні з зовнішнім діаметром до 2000 мм - попереднє оброблення. Шестірні циліндричні, шківи гладкі, ободи і муфти діаметром понад 750 до 2000 мм - попереднє оброблення. Шківи для клинопасових передач та канатні діаметром до 750 мм - повне оброблення.