Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-затилувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-затилувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми універсальних і спеціальних токарно-затилувальних верстатів різних типів; конструктивні особливості і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; спеціальні шліфувальні круги і правила користування ними; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); правила підрахунку і підбирання змінних шестерень і ексцентрикових кулачків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує затилування складного та відповідального різального інструменту за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності), який має складний профіль, з великою кількістю канавок і сполученням двох-трьох радіусів. Виконує затилування конусних поверхонь на токарно-затилувальних верстатах різних типів. Налагоджує верстати і визначає технологічну послідовність оброблення та найвигідніші режими різання за довідниками і паспортом верстата. Виконує підрахунки з підбору змінних шестерень і ексцентрикових кулачків для затилування інструменту, який обробляє.

Приклади робіт
Мітчики спеціальні - затилування різьби. Фрези деревообробні (пазові для штампів, для поперечних волокон, галтельні, калювальні, для гладкого стругання, для відбирання фальца) - повне затилування для термічного оброблення. Фрези дискові модульні спеціального профілю - затилування. Фрези дискові однокутові та двокутові - затилування за шаблоном з припуском під шліфування. Фрези різьбові - затилування. Фрези фасонні радіусні та кутові - затилування. Фрези циліндричні з конічним хвостовиком зі спіральним зубом - затилування по різальній частині з припуском на шліфування. Фрези черв'ячні з кроком понад 1 мм - затилування з припуском під шліфування. Фрези черв'ячні і шліцьові однозахідні - прорізання гвинтових канавок з припуском на затилування. Фрези черв'ячні і шліцьові з прямолінійним профілем однозахідні та багатозахідні - затилування з припуском під шліфування.