Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-затилувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-затилувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила підналагодження і перевірки на точність токарно-затилувальних верстатів різних типів; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; геометрію, правила термооброблення, заточування і установлення нормального і спеціального різального інструменту; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує затилування різального інструменту середньої складності за 8 - 11-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) на токарно-затилувальних верстатах різних типів. Підналагоджує верстати з застосуванням універсальних і спеціальних пристроїв. Виконує затилування відповідального складного профілю різального інструменту за 7 - 8-м квалітетами (2-м класом точності) на спеціалізованих напівавтоматичних або автоматичних верстатах, які пристосовані і налагоджені для оброблення визначеного різального інструменту.

Приклади робіт
Мітчики з трапецеїдальною різьбою плашкові та маточні - затилування. Плашки круглі - затилування різьби на універсально-затилувальному верстаті. Розгортки - затилування по циліндру з припуском під шліфування. Розгортки ступінчасті - затилування. Фрези для напівкруглого профілю опуклі і вгнуті - затилування до термічного оброблення. Фрези затилувальні для свердел і мітчиків - затилування до термічного оброблення. Фрези черв'ячні з кроком до 1 мм - попереднє затилування під шліфування.