Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Моторист цементо-піскозмішувального агрегату 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес і призначення цементування свердловин, гідравлічного розриву пласта, гідропіскоструминної перфорації і робіт з інтенсифікації видобування нафти; призначення, конструкцію, технічну характеристику і правила експлуатації цементнозмішувального або піскозмішувального агрегата; будову, взаємодію і принцип роботи всіх вузлів агрегата; характер можливих несправностей агрегата, заходи щодо їхнього запобігання та усунення; будову цементовозів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує цементнозмішувальний або піскозмішувальний агрегат (за умови систематичного використання агрегатів тільки на піскозмішувальних роботах) під час проведення цементажу свердловин, гідравлічного розриву пласта, гідропіскоструминної перфорації і робіт з інтенсифікації видобування нафти. Проводить підготовку цементнозмішувального або піскозмішувального агрегату до роботи. Завантажує бункер агрегату цементом, піском і різноманітними тампонажними сумішами. Бере участь у проведенні технологічного процесу цементування свердловин, гідравлічного розриву пласта, гідропіскоструминної перфорації, у роботах з інтенсифікації видобування нафти, готує і обважнює розчини. Забезпечує нормальну роботу двигунів агрегата. Керує автомашиною, заправляє її. Оформлює документацію на виконувані роботи. Проводить профілактичний і поточний ремонт агрегата. Обслуговує обладнання цементовозів.