Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову сільськогосподарських машин, устаткування, комбайнів і тракторів, які обслуговує; призначення та взаємодію їх основних вузлів і деталей; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання машин і устаткування; методи виявлення і способи усунення дефектів в роботі машин та окремих агрегатів; технічні умови на випробування, регулювання та приймання вузлів і механізмів після ремонту; основні властивості матеріалів, які обробляє; будову універсальних, складних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; допуски і посадки; квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); електротехнічні матеріали і правила зрощування, спаювання і ізолювання проводів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, складає і регулює вузли та агрегати середньої складності сільськогосподарських машин, комбайнів і тракторів з заміною окремих частин і деталей. Складає прості і середньої складності сільськогосподарські машини, комбайни і трактори на колісному ходу і здає відповідно до технічних умов. Ремонтує, виконує технічне обслуговування, налагоджує і регулює прості машини та устаткування тваринницьких ферм і комплексів. Розбирає агрегати електроустаткування і приладів. Виконує слюсарне оброблення та підганяє вузли та деталі за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності). З'єднує та паяє проводи, виготовляє їх і заміняє пошкоджені ділянки. Бере участь в ремонті складних і особливо складних машин під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Апарати висівні сівалок - установлення і регулювання. Апарати доїльні - ремонт і регулювання. Барабани молотильні та різальні комбайнів - ремонт і установлення. Бітери приймальні та відбійні, вентилятори зернозбиральних комбайнів - знімання, ремонт і установлення. Бункери зберігання зі шнеком - регулювання роботи датчика рівня горна. Вали карданні, варіатори, муфти - ремонт, установлення і регулювання. Вентилятори, насоси водяні і масляні, фільтри двигунів - ремонт і складання. Гичковидалячі картоплезбиральних комбайнів - ремонт і установлення. Двигуни, коробки передач, мости задні - розбирання. Замки запалювання - ремонт, складання, регулювання. Камери похилі зернозбиральних комбайнів - ремонт і установлення. Керування кермове - заміна, установлення. Клапани - притирання. Колеса ведучі і ведені, гусениці і ланцюги, ролики підтримувальні та опорні, тяги кермові, колодки гальмівні і стрічки - ремонт і складання. Конвеєри і грохоти комбайнів - ремонт і установлення. Мости передні, бортові передачі, механізми підіймання та відвалу, рейки виносу відвалу, балансири, гальма - ремонт, складання і установлення. Редуктори картоплезбиральних комбайнів - ремонт і установлення. Сепаратори молочні - ремонт і регулювання. Сошники дискові сівалок - ремонт і установлення. Трубопроводи - ремонт та усунення несправностей.