Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок для електроприладів та апаратів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок для електроприладів та апаратів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження верстатів, які обслуговує; основні властивості дроту, що застосовує; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки, безкаркасні котушки, спіралі для апаратів та приладів із дроту з діаметром менше 0,1 мм до 0,03 мм, багатосекційні та багатошарові котушки та рамки на шаблон, прямокутний каркас, оправку. Перевіряє опір котушок та спіралей за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.

Приклади робіт
Котушки безкаркасні на дві секції. Котушки каркасні. Котушки тороїдальні, багатошарові та багатосекційні. Котушки трансформаторів, багатошарові та багатосекційні. Рамки двосекційні. Спіралі.