Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок для електроприладів та апаратів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок для електроприладів та апаратів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи верстатів, які обслуговує; основні властивості сортів обмотувального дроту, які використовує; основні властивості ізоляційних матеріалів, клею, лаку, припоїв; методи перевірки якості намотування; можливі причини браку і способи його виявлення та усунення; технічні вимоги до виготовлення котушок з шаровою обмоткою; основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки для апаратів та приладів з дроту з діаметром понад 0,1 мм. Намотує спіралі з дроту з діаметром 0,07, 0,05 мм під керівництвом намотувальника більш високої кваліфікації. Намотує котушки для апаратів та приладів на круглий каркас або намотувальний шаблон з автоматичним або ручним укладанням витків у шар, з прокладанням ізоляції у разі потреби. Перемикає верстат на потрібну кількість витків та кроків. Установлює каркаси або шаблони. Паяє зажими та наконечники. Намотує спіралі на оправку. Знімає ізоляцію з виводів.

Приклади робіт
Поля (котушки) опору. Рамки каркасні та безкаркасні. Рами опору. Спіралі опору.