Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Дозувальник медичних препаратів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дозувальника медичних препаратів 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: пристрої, які застосовуються, і прийоми ручного дозування сухих і рідких медичних або ветеринарних препаратів; способи перевірки точності дозування, вимоги стерильності до дозування препаратів; призначення препаратів, які дозуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Дозує сухі і рідкі медичні або ветеринарні препарати вручну в стерильних або інших особливих умовах в ампули, флакони або іншу тару з точністю, яка передбачена технічними вимогами. Розливає середовища, буферні розчини і фізіологічні розчини у посуд. Виготовляє пробки на машині та обв'язує їх марлею та капроном. Готує дезрозчини. Систематично перевіряє точність дозування або інші умови, які є обов'язковими під час дозування медикаментів під керівництвом дозувальника більш високої кваліфікації. Заповнює маршрутні листи.

Приклади робіт
Гексенал натрію, препарати миш'яку, антибіотики та інші препарати - дозування.