Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник стерилізації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною роботою 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес стерилізації; будову і принцип роботи обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; фізико-хімічні властивості сировини для живильних середовищ; вимоги до них; умови зберігання стерильності живильних середовищ; прийоми відбирання проб у стерильних умовах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування живильних середовищ для стадії вирощування посівного матеріалу і ферментації у виробництві препаратів, які отримуються біосинтезом; веде технологічний процес безперервної стерилізації живильних середовищ та інших медичних препаратів. Готує, дозує сировину, розраховує і завантажує відповідно до рецептів. Дезінфікує та обробляє обладнання і комунікації для створення стерильних умов роботи згідно з технологічними інструкціями. Перевіряє герметичність комунікацій і обладнання. Перевіряє, налагоджує та обслуговує обладнання, яке застосовується: стерилізувальні колони і системи реакторів, насоси, холодильники, допоміжну апаратуру (мірники, приймачі тощо), комунікації і арматуру. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізу контрольних проб. Відбирає проби у стерильних умовах. Реєструє, параметри процесу стерилізації. Обліковує витрати сировини; готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту. Веде технологічну документацію.