Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Зоолаборант розплідника лабораторних тварин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип рандомізації поголів'я та схему рандомбридингу, правила її дотримання при розведенні лабораторних тварин; будову та призначення кліткових систем, вакуумних і поплавкових напувалок, аспіраційних психрометрів, бактерицидних ламп, прохідних електростерилізаційних камер; правила поводження з лабораторними тваринами; правила визначення статі тварин; санітарні норми посадки тварин і допустимі полігамні навантаження на самця; правила та гігієну годування та напоювання тварин; санітарні вимоги до робочих місць; призначення, правила та способи дезінфекції; правила ведення первинного зоотехнічного обліку в стадах, які використовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розводить мишей, пацюків, морських свинок, хом'яків, кроликів та інші види лабораторних тварин у стадах розплідників, які використовуються, за схемами рандомбридингу, які виключають родинне схрещування та вирощує товарний молодняк. Розсаджує тварин на схрещування, готує гнізда до прийому приплоду, вирівнює приплоди, відділяє молодняк від самок, відбраковує тварин за клінічними показниками. Годує, напоює лабораторних тварин, доглядач за ними з дотриманням установлених режимів. Визначає материнські якості самок, ознаки вагітності та її строки. Набирає та відправляє товарних тварин споживачам відповідно до заявок за статтю, віком, вагою та іншими ознаками. Зважує тварин. Заправляє дезокилимки розчином, чистить та миє технологічне обладнання та інвентар. Прибирає виробничі і підсобні приміщення. Бере участь у дезінфекції приміщень. Виконує вологу стерилізацію кліткового обладнання. Підтримує в приміщенні мікроклімат. Веде первинний зоотехнічний облік.