Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник варіння живильного середовища 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника варіння живильного середовища 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; правила регулювання процесу приготування живильних середовищ; будову, принцип роботи обладнання, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури і комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні властивості сировини, напівпродуктів, живильних середовищ, вимоги до них; прийоми відбирання проб і методику проведення контрольних аналізів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування живильних середовищ для стадії вирощування посівного матеріалу і ферментації у виробництві медичних препаратів, які отримуються методом біосинтезу, а також готує живильні середовища для визначення активності та стерильності готової продукції. Готує, розраховує, дозує і завантажує сировину та напівпродукти відповідно до технологічного режиму. Готує перевар Хоттингера, дріжджовий екстракт та казеїн. Передає живильні середовища на стерилізацію. Запускає, обслуговує і зупиняє обладнання. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Відбирає проби і проводить контрольні аналізи. Готує розчини буферів, кислот, лугів, фізіологічний розчин. Обліковує витрати сировини і напівпродуктів. Реєструє параметри процесу. Готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту. Веде записи у виробничому журналі. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.