* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник виробництва бактерійних препаратів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника виробництва бактерійних препаратів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва анатоксинів, вакцин і сироваток; способи регулювання процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів; будову обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; фізико-хімічні властивості сировини, живильних середовищ і вимоги до них; умови стерильної роботи і роботи з живими культурами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес отримання анатоксинів, вакцин і сироваток (фракціонує плазму, пресує антитоксичний глобулін, концентрує, очищає). Проводить посів живих культур (правцевої, дифтерійної, бутулінічної, газової гангрени, сибірської виразки, бруцельозу та інших складних у культивуванні, фільтрації) та живильних середовищах і культивує їх під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Подає живильні середовища у реактори, стерилізує реактори і живильні середовища, охолоджує їх. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами контрольних аналізів. Налагоджує і регулює арматуру, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади і обладнання на дільниці, яка обслуговується. Перевіряє комунікації і обладнання на герметичність. Обліковує витрати сировини і напівпродуктів. Реєструє параметри процесу. Готує обладнання до ремонту.