Категорія - Робітники |  Галузь - Соціальні послуги
Інструкція для посади "Соціальний робітник", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80. Соціальні послуги. (Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики N 274 від 24.07.2006 р.)", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України 14.10.2005 р., N324.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи ведення домашнього господарства; організацію надання комунальних, побутових та інших індивідуальних послуг; норми та вимоги щодо догляду за громадянами похилого віку та непрацездатними громадянами; правила використання побутового обладнання, приладів, інструментів; основи дієтології і приготування страв; основи надання долікарської допомоги, санітарії, гігієни; правила етики та поводження з громадянами похилого віку й непрацездатними громадянами; правила охорони праці та безпечного ведення робіт у домашньому господарстві.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує під керівництвом соціального працівника або фахівця із соціальної роботи, фахівця із соціальної допомоги вдома комплекс робіт з догляду за пенсіонерами, інвалідами та одинокими непрацездатними громадянами похилого віку і, зважаючи на їх немічність, інвалідність або хворобу, надає на підставі зазначених у медичній карті висновків лікарів про ступінь втрати здатності до самообслуговування послуги, передбачені договором, який укладено між одиноким непрацездатним громадянином і відділенням. Доставляє додому на замовлення їжу, харчові продукти, медикаменти, промислові та інші товари. Готує звичайні страви, а також страви за рекомендаціями лікаря. Прибирає житлові приміщення. Здає, одержує і доставляє речі та предмети домашнього вжитку з пральні, підприємств хімічного очищення, ремонтування тощо. Вносить за дорученням плату за комунальні та інші послуги, одержує пенсію. Вимірює температуру, викликає лікаря і супроводжує клієнта до лікувальної установи. Допомагає клієнтові під час умивання, купання та інших заходів особистої гігієни. Виконує роботи щодо ведення, обслуговування і впорядкування домашнього господарства. Бере участь у простому ремонті житлових та допоміжних приміщень, збиранні врожаю на городі чи присадибній ділянці, забезпечує клієнта паливом тощо.